Nokia şirketini satın alarak mobil alana da giriş yapan Microsoft, yeni girişimler yaparak akıllı telefon alanında istediği başarıyı yakalamaya çalışıyor. Özellikle Lumia telefon serisiyle başarıyı yakalamaya çalışan dev teknoloji şirketi yeni ürünleri için sürpriz bir haberi de açıkladı. Bir süre kadar bilgisayarlar için çıkarılan yeni işletim sistemi Windows 10’un artık yeni nesil akıllı telefonlarında da işletim sistemi olarak yer alacağını açıkladı. Bunun için çalışmaların hızla sürdüğü ve artık telefonların Windows 10’un tüm özelliklerini barındıracağı söyleniyor. Yapılan çalışmada konu hakkında başka detayların olduğu da ortaya çıktı.

Windows 10 İçin Instagram uygulaması
Windows 10 İçin Instagram

Yeni seri Lumiaları tanıtan Microsoft bu tanıtımda sosyal medya uygulamalarının da yeni nesil cihazlara tam uyum sağlayacağını duyurdu. Yani bu açıklama şu anlama geliyor Windows 10 için Instagram ve Facebook uygulaması hazırlanıyor. Resmi olarak anlaşma yapıldığını ve uygulamaların gelen güncelleme ile bu konuda eksiksiz bir şekilde hazırlandığını söyleyen Microsoft, işletim sistemine uyumlu olan uygulamaların telefonun içerisinde hazır olarak geleceğini de belirtti. Yeni sürüm için kolları sıvayan Facebook ve Instagram ise henüz konu hakkında açıklama yapmadı. Instagram’ın Windows 10 için hazırlanması bilgisayar versiyonlarında da çalışır mı sorunlarını akla getirdi. Mağaza uygulamasında Instagram’ın yer alacağının da söylenmesi bu konuda ki görüşleri güçlendiriyor. Net olarak bilginin alınması içinse mutlaka Instagram’ın yapacağı açıklamayı beklemek gerekli. Belki de Windows 10 sahibi kullanıcılar bilgisayarlarından da uygulamayı tam olarak kullanabilecek.

Bir önceki yazımız olan Selfie Çekimi Sırasında Gerçekleşen Ölümlerin Sayısı Artıyor başlıklı makalemizde Andrey Retrovsky, Daradevil ve selfie hakkında bilgiler verilmektedir.