Instagram artık özellikleri ya da kullanımından çok yeni güncellemeleri ile gündeme gelmeye başladı. Öyle ki uygulama son günlerde iki güne bir yeni bir güncelleme ile beraber karşımıza çıkmaya başladı. Aslında Instagram’ın yeni güncellemelerinin resimlerin hikayesi özelliğinden sonra çok daha fazla artış gösterdiğini de söylemek gerekiyor. Tüm bunlarla beraber Instagram güncellemelerine bir süre daha ara verecek derken söz konusu uygulama kısa süre önce yeni yıl için özel olarak yayınladığı yeni bir güncellemesini daha duyurdu. Peki Instagram’ın yayınlandığı son güncelleme uygulamaya ne gibi yenilikler getiriyor? Son güncellemeden sonra değişen özellikler neler? Yeni özellikleri açıklayalım.

Hands Free Özelliği Uygulamaya Dahil Edildi

Bu noktada uygulamaya eklenen son özelliklerden biri “eller serbest” modu oldu. Zira Instagram’ın en çok konuşulan özelliklerinden biri olan ve kullanıcılardan en çok yorum alan özellik olarak dikkat çeken video çekim konusunda kullanıcıların video çekimi sırasında kayıt tuşuna basılı tutması gerekiyordu. Instagram ise hem gelen yorumlardan hem de videolara verilen önemin artmasıyla beraber artık sisteme eller serbest modunu da dahil etti. Instagram tarafından uygulamaya eklenen bu yeni özellik sayesinde artık isterseniz sadece kayıt tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Instagram güncelleme

Yılbaşına Yeni Çıkartma Özelliği

Yeni güncelleme ile kullanıcılara sunulan bir diğer yenilik ise çıkartma özelliği oldu. Aslında Instagram daha önce bu özellik için birkaç tüyo vermişti. Uygulama yetkilileri tarafından verilen tüyolarla beraber Instagram etiket sisteminin resimlerin hikayesi bölümüne dahil edileceği hakkında ilk bilgiler verilmişti.

Paylaşımlara eklenecek olan çıkartma özellikleri ile Instagram paylaşımlarını çok daha eğlenceli hale getirecek olan güncelleme için ilk sürümde sonunda yayınlandı. İlk olarak sadece yılbaşı için yayınlanan yeni güncelleme sayesinde kullanıcıların resimlerin hikayesi paylaşımlarına çıkartmalar eklemesi de mümkün hale getirildi.

Daha Fazla Oku  Tülay Kumaşçı’yı Kimse Durduramıyor

Yılbaşı için özel olarak yayınlandığı belirtilen çıkartmaların bu yüzden şu an için sadece yılbaşı konulu çıkartmalar olduğu da belirtildi. Bunun dışında Instagram’ın bir süre sonra yeni çıkartma desteklerini de kullanıcılara sunacağı düşünülüyor. Bu kez ise Instagram’ın emojiler üzerine çıkarmalar yayınlayacağı da düşünülüyor.