Trabzonspor’un UEFA Avrupa ligi ön eleme maçında rakibi Rabotnicki’ye mağlup olmasının ardından ortaya bir takım iddialar atılmıştı. Ortaya atılan iddialara göre Trabzonsporlu oyuncuların rakipleriyle maç öncesi dalga geçtikleri söylenmiş ve hatta yine Trabzonspor oyuncusu olan Yusuf Erdoğan’ın videosu ortaya çıkmıştı. Instagram üzerinden yayınlanan videoda oynayacakları rakibin adını bile bilmeyen ünlü futbolcu bir anda sosyal medyayı sallamıştı. Birçok tepkinin gelmesi üzerine ise sonunda Yusuf Erdoğan bir açıklama yayınladı.

Instagram futbolcular
Yusuf Erdoğan Instagram

Sosyal medya üzerinden yayınladığı açıklamada “Instagram’dan Rabotnicki maçı öncesi samimi bir ortamda çekilen özel bir görüntünün sosyal medyada paylaşılmasından dolayı oldukça üzgünüm. Kullandığım ifadeler ile ne kimseyi hor görmek ne de aşağılamak amacım yoktu. Sadece o anki ortamda yapılan bir şakaydı. Benim rakibin adını bilmemem söz konusu dahi olamaz, çünkü bir çok maçını izledik. Skor tahmini kendimize olan güvenimizdi. Bunu sahaya yansıtamadığımız için üzgünüz ve özür dileriz. Hem alınan sonuç hem de bu video için tekrar özür dilerim. Umarım bundan sonraki süreçte alınacak sonuçlarla kendimizi affettirir ve sizleri mutlu ederiz.” İfadelerini kullanan başarılı futbolcu böylece taraftarından özür diledi. Söz konusu mesajın yayınlanmasından sonra ise Yusuf Erdoğan’a gösterilen tepkiler biraz olsun azaldı. Yönetimin bu video nedeniyle futbolcularına her hangi bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı ise şimdilik merak konusu. Zira her ne kadar özür dilenmiş olsa da yönetimin bu olayı değerlendireceği belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Android Stagefright Açığında Büyük Tehlike başlıklı makalemizde Android açıkları, Android Stagefright ve Android Stagefright açığı hakkında bilgiler verilmektedir.