Sosyal medya uygulamalarını güvenliği son dönemde ana konulardan biri haline geldi. Zira ne fenomen olmak ne de düzenli paylaşımlar yapmak güvenlik kadar önemli değil. Çünkü artık Instagram, Twitter gibi gücü oldukça artan uygulamalar hackerların ilk hedefinde olan uygulamalar. Bu bağlamda birçok ünlü ismin sosyal medya hesaplarına da saldırılar yapılıyor. İşte bu saldırılara maruz kalan son isimde ünlü oyuncu Zerrin Tekindor oldu. Daha önce “Aşk-ı Memnu” dizisinden tanıdığımız ünlü isim şimdilerde de dizilerin gözde oyuncularından biri. Sosyal medya hesapları da oldukça ilgi çeken ünlü oyuncu dün hackerların hedefi oldu.

Zerrin Tekindor
Zerrin Tekindor Instagram

Bütün sosyal medya hesapları hackerların eline geçen ünlü oyuncunun Instagram hesabı da kapatıldı. Bununla beraber hacker grubu Twitter hesabından da ünlü oyuncu için paylaşımla yapmaya başladı. Ellerinde ünlü oyuncunun .ok özel fotoğrafları olduklarını iddia eden hacker grubu ardı ardına da paylaşımlar yapmaya başladı. Henüz saldırı yapanların belirttiği gibi senaryo ve benzeri bir resim paylaşılmazken Zerrin Tekindor’un konu hakkında yapacağı açıklama merak konusu oldu. Zira ünlü oyuncunun arkadaşları her ne kadar sosyal medya hesaplarının çalındığını itibar edilmemesi gerektiğini belirtse de birçok isim ilk etapta durumun farkına varmadı. Söz konusu fotoğrafların paylaşım paylaşılmayacağı konusunda da henüz net bir bilgi yok.

Bir önceki yazımız olan Yılın Play Uygulamalarında Instagram Yer Almadı başlıklı makalemizde instagram, Instagram Google Play ve Instagram indirilme hakkında bilgiler verilmektedir.