Sürekli büyümeye devam eden sosyal medya dünyası içerisinde en çok ilgi gören uygulamaların başında Facebook geliyor. Son açıklanan kullanıcı sayılarıyla beraber 2 milyar kullanıcı rakamlarına da yaklaşmaya başlaya Facebook’un bu başarısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Hatta öyle ki artık kullanıcı sayıları da bir yana dursun Facebook doğrudan kullanıcıların uygulama içerisinde geçirdikleri vakti arttırmak için çalışmalar yapmaya başladı. Facebook’un kurucusu Zuckerberg bu konu hakkında yaptığı açıklamada ise kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmeleri için artık video paylaşımlarına önem vereceklerini açıklamıştı.

Zuckerberg-Facebook

Tam da beklendiği gibi oldu ve artık Facebook LİVE ile beraber Facebook üzerinde daha fazla video paylaşımını yapılmaya başlandı. Nitekim Zuckerberg son yaptığı açıklamada da video paylaşımlarına gösterilen ilginin ne kadar arttığını ortaya koydu.

Yapılan açıklama ile beraber son 1 yıl içerisinde Facebook’un %20 oranında büyüme gösterdiği ve bu rakamın yanı sıra uygulamanın reklam gelirlerinin de 1,66 milyar dolar gibi bir artış gösterdiği de belirtildi. Reklam gelirlerindeki artışın nedeni ise Facebook videolarında reklam gösterme dönemi ve video izlenme oranlarının artık %30 oranında artış göstermesi olduğu belirtildi.

Sadece Facebook konusunda açıklamalar yapmayan Zuckerberg, video ön planlı stratejileri sayesinde Instagram üzerinden de Instagram hikayeler paylaşımlarının günlük 100 binin üzerine çıkmaya başladığı da belirtti. Hem Instagram hem Facebook için daha fazla görsellik ortaya koyacaklarını açıklayan Zuckerberg ilerleyen dönemlerde bu alanda yeni adımlar atacağının da ipuçlarını verdi.

[Total: Ortalama: ]
Daha Fazla Oku  Facebook Yeni Haber Akışı Modeline Geçiyor